Angajam inspectori la RITTER-ITP.RO

Articol din categoria: Despre ce scriu ?

A sosit momentul in care ne-am dat seama ca avem nevoie de noi colegi pentru a ne dezvolta statia ITP proaspat lansata.

Astfel ca avem pozitii noi deschise pentru posturile de inspectori ITP.

Statia noastra este autorizata de RAR si are codul de statie B0798 si este situata in Sector 6 pe Bd. Timisoara la nr. 103-111.

Sarcini si responsabilitati ale postului:

  • efectuezi inspectiile tehnice periodice conform RNTR si instructiunile RAR;
  • respecti programarile realizate de catre clienti din platforma de programare si/sau telefonice;
  • predai autovehiculul clientului si ii prezinti rezultatele inspectiei ITP;
  • incasezi de la clienti contravaloarea serviciilor de inspectii tehnice;
  • predai autovehiculul verificat clientului;
  • mentii legatura si esti persoana de contact dintre societate si Reprezentantii Registrului Auto Roman, serviciul ITP – SPNV;
  • participi la reautorizarea statiei ITP;
  • informezi clientii cu privire data de expirare a inspectiei tehnice periodice pentru a-i putea programa la o noua inspectie;
  • intocmesti rapoarte de activitate periodic sau la solicitare;

Cerintele noastre:

  • atestare in domeniu – Inspector ITP;
  • cunostinte generale utilizare PC (Word, Excel, Office etc);
  • studii inginerie mecanica acceptate de Registrul Auto Roman;
  • carnet de conducere categoria B ( eventual si pentru categoria A )
  • seriozitate
  • promptitudine

Beneficiile tale:

  • pachet salarial motivant;
  • baza fixa de salariu + comision din contravaloarea fiecarui ITP efectuat;
  • atestare gratuita si in domeniul intermedierilor in asigurari;
  • comision din vanzari de asigurari ( RCA/CASCO si alte tipuri );
  • decontarea costurilor cu scoala de soferi pentru obtinerea categoriei A ( in cazul in care nu ai permis de conducere categoria A );
  • decontarea costurilor cu autorizarea la RAR si pentru atestarea de a efectua inspectii si pentru clasa I ( in cazul in care nu detii aceasta certificare );
  • taxa 0 pentru ITP-urile autovehiculelor personale
  • comision 0 pentru asigurarile auto ale autovehiculelor personale
  • program flexibil ( in ture )
  • sprijin financiar pentru diverse evenimente personale;
  • mediu de lucru dinamic si profesionist;
  • echipamente noi;
  • oportunitatea dezvoltarii profesionale si a unei cariere de succes in domeniul auto.

Suna interesant? Iti inspira incredere si brandul RITTER?

Atunci hai la o discutie ca sa vedem cum ne putem dezvolta impreuna!

Ne poti trimite un CV pe adresa de email contact@ritter.ro sau ne poti contacta la numarul 0786.099.329

Ți-a plăcut ce ai citit? Click pe unul din butoanele de mai jos să ajungă și la alții

Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.